A Koponya sziget partja tele van éles sziklákkal, amiket a hullámok vadul ostromolnak. Ezt a területet kormoránok, viharmadarak és szulák használják költőhelynek. A parton egy hevenyészett falu áll, amit egy csapatnyi bennszülött lakik, ezt a helyet az esőerdőtől egy hatalmas fal védi. A helyiek néha emberáldozatot mutatnak be egy óriási majomnak.
A sziget másik oldalán a szárazföld lassan a tengerbe süllyed. Itt van több védett öböl, ahol medvefókák és tengeri teknősök élnek.
A part mentén a tenger alól kiemelkedő sziklák labirintusa van, ahol különféle tengeri madarak fészkelnek. Kevés itt a jó fészkelőhely, mivel ez a hely megközelíthetetlen a ragadozók számára, ezért durva harcok dúlnak értük.
A keleti parton a folyó torkollik a tengerbe, itt sötét mocsarak találhatóak.
Ostodemus
Ez egy remeterákféle. A sziklák között és az árapályzónában számtalan rákféle él, de a Koponya-szigeten él egy különleges fajtája. Ez egy vaskos és nehézkes lény, nagyobb a rokonainál. Általában az üreges csontokban húzza meg magát.
Lividuscutus
Sötétkék páncélos növényevő homárféle. Hosszú lábain, erős karmok vannak. Ennek segítségével kapaszkodik meg a part menti sziklákon, ahol a ránőtt algákkal táplálkozik.
Scutucaris
Lapostestű homárféle, így képes a repedésekbe behúzódni. Itt bújik meg a rávadászó halak és polipok elől. Mindenevő élőlény.
Cunaepraedator
Teljesen a szárazföldön élő rákféle. A nőstények a tojásokat a saját testükben költik ki, így nedvesen tartva őket. A kikelő apró rákok a szüleik hasonmásai. Sokáig az anyjukon élnek, amikor túl nagyra nőnek, az kimegy és a sziklákhoz dörgölődzik, így a kis rákok inkább leugranak. Míg megnőnek a tengeri madarak után ott maradt hulladékot és a halott fiókák húsát fogyasztják. Miután elérik a megfelelő méretet visszatérnek a dzsungelbe. Van egy második szájszervük, ami hatalmas. A nőstények ezt táplálkozásra használják, a hímek pedig ezzel ragadják meg a nőstényt párosodás közben.
Tartarusaurus
Ez egy négylábú ceratosaurus. A Koponya-sziget északi partvidékét járja, és a tenger által partra vetett dögökkel táplálkozik. Mindegyik tartarusaurusnak van egy saját partszakasza, amit foggal körömmel véd. A hímek gyakran harcolnak egymással, amiben bevetik a fogaikat és a mellső lábukon lévő karmokat.
Peracerdon
Halevő theropoda. Hosszú állkapcsában vékony fogak találhatóak. A hal mellett fogyaszt madarakat, de akár őrizet nélkül hagyott fókakölykökkel is végez. A parton gázlómadár módjára jár, és néha lecsap a tengerben úszkáló halakra, amiket a nagy szemeivel szúr ki. Merev farkával egyensúlyoz.
Limusaurus
Szalamandrára hasonlító óriási kétéltű, a partmenti zónákban úszkál, a sziklákon élő kagylókkal táplálkozik, ezeket kaparja le éles karmaival. A gyomra a kagyló héját is megemészti.
Sárkánybőrű varánusz
Hasonlít nemzetségének más tagjaira, kivéve, hogy a bőrüket piros és fekete pikkelyek borítják, a hátán vitorla található, ami valószínűleg a kommunikációban és a ragadozók elijesztésében játszhat szerepet. A part menti sziklákat járja, kisebb madarakkal táplálkozik vagy dögökkel. Az ősei Dél-Kelet Ázsiából jöttek uszadékfákon.
Diszkosz
Egy repülőgyíkfaj, aminek a teste kék és zöld. 10-15 centiméter hosszú, rokonával a közönséges repülőgyíkkal ellentétben képes irányítani a repülését. A partmenti sziklák felett rovarokra vadászik, képes kimanőverezni a húsára pályázó sirályokat.
Aciedactylus
Ez a dinoszauruszfaj a mangroveerdőkben és a partmenti sós mocsarakban él. Nagy mérete ellenére nem agresszív, a táplálékát rákok és kagylók adják, amiknek a héját erős fogaival töri át. A part menti iszapban keresi táplálékát az orrát beledugja, így érzi a szagokat. Levegőt úgy kap, hogy fentebb vannak másodlagos orrlyukai. 5 méter hosszú
Nefundusaurus
Ez az állat egy archosaurus, ezek a lények már a dinoszauruszok előtt a földön éltek, így ez a lény egy valóságos élő kövület. A teremtménynek jó szaglása van, képes kiszagolni a bomló húst a parton. A méretét és a külsejét a kisebb ragadozók elijesztésére használja. A gyomra megemészti a teknősök páncélját, de lesből gyakran elejti a parton sütkérező fókákat is.